Folie do druku wielkoformatowego to to szeroki wachlarz materiałów. Wielu producentów oferuje nam folie profesjonalne do druku. Wystepują oczywiście chińskie wersje ekonomiczne, które bardzo często wystarczają na niezbyt długie aplikacje. Główni markowi producenci folii to m.in. Orafol, Arlon, Avery. Każdy z nich oferuje folie w wersji monomerycznej, czyli zwykłe folie do oklejania powierzchi płaskich lub folie polimerowe a więc folie o lepszych parametrach.

Folie do druku - główne rodzaje

Folie dzielimy głównie na dwa rodzaje:  folie monomeryczne oraz polimerowe.

Dodatkowo folie do druku mogą być dodatkowo w wersji z szarym klejem, w wersji krótkookresowej ale także moga być z tzw. kanalikiem, który ułatwia klejenie. Folie polimerowe mogą być także wylewane. Folie wylewane po podgrzaniu nie wracają do poprzedniego kształtu tylko przyjmują kształ powierzchni, na której zostały naklejone.

Folie do druku

Mamy w ofercie także folie dedykowane do specyficznych zastosować. Folie OWV (One Way Vision) służą głownie do oklejania okien oraz stosujemy je na okna w  samochodach. Równomiernie rozmieszczone niewielkie oczka pozwalaja uzyskać półprzepuszczany dla światła efekt.

Folie EasyDot to krótkookresowe folie z klejem kropelkowym. Bardzo łatwo się je nakleja i można je przekleić w inne miejsce.

Folie mrożone imitujące jak sama nazwawskazuje mrożone szkło, także możemy zadrukować. Ale nie tylko. Bardzo dobrze je się wycina i nakleja. 

O wycinaniu folii możecie poczytać tutaj.

folie do druku